Rozwiązania AI dla Inżynierii

Tysiące symulacji w kilkadziesiąt sekund dzięki wykorzystaniu AI

ODYSEE CAE

ODYSSEE CAE to innowacyjna platforma dla inżynierów, która integruje uczenie maszynowe, sztuczną inteligencję, modelowanie zredukowanego rzędu (ROM) i optymalizację projektu w przepływach pracy. Umożliwia efektywne kosztowo tworzenie cyfrowych bliźniaków poprzez modelowanie predykcyjne i optymalizację w czasie rzeczywistym, wykorzystując symulację CAE i dane z testów fizycznych. Przy minimalnych wcześniejszych symulacjach, ODYSSEE CAE może szybko generować dokładne wyniki (z odkształceniami, naprężeniami, …) i wyniki historii w pełnym wymiarze czasu.

Odyssee A-EYE

ODYSSEE A-Eye to rozwiązanie do uczenia maszynowego przyspieszające projektowanie i rozwój produktów poprzez uczenie się oparte na obrazach i CAD. Wykorzystuje obrazy, dane CAD, i dane z czujników, sensorów, testów cyfrowych jak i testów fizycznych, jako dane wejściowe. ODYSSEE A-Eye tworzy spersonalizowane aplikacje AI, które przewidują reakcje wyjściowe. Pozwala to konstruktorom i technologom na dokładne zbadanie przestrzeni projektowej i wydajne projektowanie produktów nowej generacji bez nadmiernego czasu i kosztów obliczeniowych.

Odyssee Explore

Analiza danych i eksploracja danych zarządzane przez interaktywne pulpity nawigacyjne. ODYSSEE Explore to aplikacja do eksploracyjnej analizy danych i ich wizualizacji:

  • wykonywanie wstępnego przetwarzania danych i inżynierii cech przed wykorzystaniem danych do uczenia maszynowego
  • wizualizacja odpowiedzi wyjściowych i wartości odstających

Odyssee Solver

ODYSSEE Solver zawiera silnik sztucznej inteligencji Quasar i optymalizator Nova. Quasar to zorientowany obiektowo język programowania, który umożliwia konfigurowalne obliczenia w zakresie eksploracji danych, przewidywania, interpolacji, klasyfikacji, przetwarzania obrazu, operacji macierzowych itp. Quasar jest silnikiem AI napędzającym produkty ODYSSEE i jest zintegrowany z wieloma produktami Hexagon jak Nastra, Cradle CFD, Marc, MSC Apex, Adams i innymi.

Real-Time temporal response

Real-Time population analysis

Real-Time temporal response

Design of Experiment tool

Parameters sensitivity analysis

Real-time animations (kinematic & stress / strain)