MSC Nastran

Oryginalny, najlepszy od ponad 50 lat standard w obliczeniach MES.

Czym jest Nastran ?

MSC Nastran to wielodyscyplinarne rozwiązanie do analizy MES wykorzystywane do przeprowadzania analizy statycznej, dynamicznej i termicznej w domenach liniowych i nieliniowych, uzupełnione o zautomatyzowaną optymalizację strukturalną i zaawansowane technologie wbudowanej analizy zmęczeniowej.

Dlaczego akurat Nastran od MSC Software?

Nastran od MSC Software jest oryginalną – pierwotną ciągle mocno rozwijaną wersją potężnego silnika obliczeniowego do obliczeń strukturalnych, który powstał na zlecenie amerykańskiej agencji kosmicznej NASA przy współpracy z firmą, dzisiaj znana jako MSC Software.

Dzięki temu że firma MSC tworzyła Nastrana od podstaw ma kompetencję i wiedzę do najpełniejszego rozwijania możliwości Nastrana.

Krótka historia

Program Nastran (NASA Structural Analysis) powstał na zlecenie rządu amerykańskiego w związku z rozwojem programów podboju kosmosu. Tak przy współpracy amerykańskiej agencji kosmicznej NASA i firmie MacNeal-Schwendler Corporation – dzisiaj znanej jako MSC Software – powstał pierwszy na świecie program do obliczeń MES.

Certyfikowane rozwiązania

Nastran od firmy MSC Software od wielu lat jest uznanym oprogramowaniem do symulacji i obliczeń strukturalnych. W wielu branżach stał się niekwestionowanym standardem obliczeniowym.

Jest certyfikowanym narzędziem m.in. dla branży kosmicznej, lotniczej, motoryzacyjnej i kolejowej. MSC Nastran wyznacza standardy m.in dla certyfikatów europejskiej agencji kosmicznej ESA, francuskieego Bureau Veritas Certification

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji

Karol Wesołowski

Software Business
Development Manager

Karolina Wagner

Software Business Support