Elements

Integracja i symulacja systemów multi-fizycznych

Systemowe symulacje multifizyczne

Oferując modelowanie i analizę w wielu domenach, Elements umożliwia szybkie tworzenie modeli, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko testować projekty, oceniać wydajność i wykonalność oraz przyspieszać rozwój produktu.

Intuicyjne biblioteki typu “przeciągnij i upuść” ułatwiają łączenie komponentów z wielu dziedzin, a wielofizyczne pokrycie pozwala użytkownikom uchwycić złożoną dynamikę w jednym modelu, aby rozwiązać problemy na poziomie systemu wynikające z efektów mechanicznych, elektrycznych, termicznych, hydraulicznych, pneumatycznych i wielu innych.

Wstępnie zdefiniowane komponenty, obszerne biblioteki i intuicyjne modelowanie metodą “przeciągnij i upuść” pozwalają użytkownikom szybko symulować system i zobaczyć, jak reaguje on na różne zewnętrzne i wewnętrzne dane wejściowe, bez konieczności korzystania z rozbudowanych modeli CAE lub głębokiej wiedzy na temat kodowania. Elements jest znacznie prostszy w nauce niż tradycyjne CAE, z przykładowymi modelami dostosowanymi do konkretnych branż, dzięki czemu można szybko rozpocząć pracę.

Kompleksowe wielodyscyplinarne modelowanie

Modeluj wiele domen w jednym miejscu, aby uwzględnić fizyczne interakcje podczas projektowania i studiów wykonalności oraz podejmować świadome decyzje inżynieryjne i biznesowe. Zrób to wcześnie, rozumiejąc zachowanie funkcjonalne złożonego systemu w celu uzyskania wymagań systemowych lub komponentowych, i zrób to szybko, przeprowadzając szybkie testy koncepcji projektowych, aby zbadać więcej pomysłów w krótszym czasie i przy niższych kosztach rozwoju.

SmartFMU interfejs do programów innych dostawców

Elements jest w 100% zgodny z FMI, branżowym standardem łączenia się z innymi pakietami oprogramowania i fizycznym sprzętem, aby zmniejszyć potrzebę kompletnych fizycznych prototypów podczas testowania i walidacji. Podczas gdy FMU może być dostarczany w tradycyjny, zaszyfrowany sposób tam, gdzie jest to właściwe, na przykład z dostawcami lub współpracownikami mniej doświadczonymi w niektórych dziedzinach, funkcja SmartConnect FMU Elements oferuje opcję odblokowania FMU dla zaufanych użytkowników. FMU nie jest już “czarną skrzynką”. Oryginalny model może być przeglądany, analizowany, edytowany, a następnie odtwarzany. Ta rozszerzona funkcjonalność zmniejsza wąskie gardła między działami, jest dostępna podczas łączenia z innymi produktami Hexagon.

Podejmowanie świadomych decyzji na etapie koncepcji

Użyj Elements, aby zadać podstawowe pytania dotyczące integracji systemu i projektowania oraz zdecydować, w którym kierunku powinien podążać Twój projekt.

Zanim rozpoczniesz bardzo szczegółowe analizy i symulacje, Elements pomoże zbadać opcje projektowe i podejmować świadome decyzje inżynieryjne, nawet w przypadku nieokreślonych układów i braku danych, Elements jest doskonale przygotowany do zapewnienia dostosowanej symulacji dla fazy projektowania koncepcyjnego.

Szybkość symulacji dzięki językowi Modelica®

Potężny silnik modelowania symbolicznego Elements, oparty na zaufanej i sprawdzonej technologii Maplesoft®, oznacza brak kompromisów między wiernością modelu a wydajnością. Podczas gdy konwencjonalne metody stosują ogólny solver do plików wejściowych określonych przez użytkownika, Elements łączy solver i dane modelu w jeden plik wykonywalny, który jest zoptymalizowany dokładnie dla tego przypadku testowego dla tego systemu. Każdy komponent przeciągany i upuszczany do modelu niesie ze sobą nie tylko równania komponentu, ale także jego optymalną metodę rozwiązywania. Sam model jest zbudowany z wysokim stopniem dokładności, ale dostosowany solver sprawia, że symulacja jest niezwykle szybka: znacznie szybsza niż w przypadku innych podejść.

Pełna swoboda działania dzięki językowi Modelica®

Elements bazuje na Modelica, potężnym języku modelowania o otwartym kodzie źródłowym, który zapewnia otwartość i pełną swobodę dostosowywania. Podczas gdy większość użytkowników korzysta z bibliotek napisanych przez ekspertów, które są dostarczane wraz z produktem, specjaliści dziedzinowi mają możliwość sprawdzania równań w każdym komponencie, rozszerzania lub ulepszania tych równań, a nawet tworzenia własnych komponentów i bibliotek od podstaw.