Digimat AM

Symulacja druku 3D w technologii FDM, FFF i SLS

Digimat AM – drukuj już za pierwszym razem

Digimat AM jest to kompleksowe rozwiązanie do symulacji wytwarzania przyrostowego z tworzyw termoplastycznych zapewniające unikalne połączenie narzędzi z zakresu inżynierii materiałowej, symulacji procesów i analiz strukturalnych. Wspiera proces druku 3D w technologiach FFF, FDM i SLS.

Digimat AM na podstawie parametrów druku oraz właściwości materiałowych filamentu pozwala przewidzieć odkształcenia i naprężenia wewnętrzne drukowanych elementów.

Digimat Additive Manufacturing został wyróżniony nagrodą JEC Innovation 2017 w kategorii Software za innowacyjność oraz potencjał rynkowy w dziedzinie materiałów kompozytowych

Osiągaj najwyższy poziom precyzji

Digimat AM pozwala rozwiązać problem różnic między geometrią zaprojektowaną elementu a geometrią finalnego wydruku. Dzięki analizie termomechanicznej procesu nakładania warstwa po warstwie materiału filamentu możliwe jest przewidzenie powstających naprężeń oraz odkształceń. Kompensacja wyboczeń w programie umożliwia uzyskanie pożądanej dokładności wymiarów rzeczywistego wydruku.

Dzięki temu możesz drukować końcowy produkt już za pierwszym razem.

Optymalizuj proces

Symulując druk 3D w Digimat AM można w łatwy sposób sprawdzić jak poszczególne parametry procesu wpływają na końcowe właściwości tworzonego elementu. Kierunek i szybkość druku, szerokość ścieżki czy temperatura procesu to przykłady ustawień, których zmiany ocenisz na wynikach wirtualnego wydruku.
​Korzystając z takich narzędzi zyskasz zaufanie do procesu produkcyjnego oraz zaprojektowanych elementów.

Oszczędzaj czas i pieniądze

Digimat AM charakteryzuje się łatwym i intuicyjnym interfejsem, dzięki któremu użytkownik w kilku krokach może zdefiniować wszystkie niezbędne parametry procesu, a następnie w przejrzysty sposób przeanalizować uzyskane wyniki. Walidacja procesu druku 3D nigdy nie była prostsza.

​Doprecyzuj projekty poprzez symulację unikając wielu próbnych i błędnych wydruków, tym samym nie marnując czasu i materiałów.

Modelowanie materiałów

Zastosowanie wieloskalowych technik modelowania materiałów polimerowych w Digimat Additive Manufacturing jest kluczowym zagadnieniem dla uzyskania najlepszych wyników symulacji druku 3D. Szczegółowe uwzględnienie zachowania materiału ułatwia tworzenie nowych, innowacyjnych elementów.

Rozwiązanie materiałowe obejmuje:

  • Symulację druku z filamentów bez dodatków oraz wzmocnionych (włóknami lub cząstkami)
  • Udział, rodzaj i ułożenie wzmocnienia w materiale
  • Właściwości mechaniczne i termiczne materiału polimeru oraz wzmocnienia
  • Analizę nieliniowego zachowania tworzyw polimerowych w skali mikro-, mezo- i makro-
  • Wpływu kolejnych nakładanych ścieżek filamentu i tworzącego się układu przestrzennego
  • Wpływ rozkładu porowatości spowodowany procesem tworzenia
  • Tworzenie i sprawdzanie nowych materiałów na wirtualnym wydruku – optymalizacja wyboru materiału