Adams Car

Środowisko do symulacji dynamicznych pojazdów samochodowych

Adams Car – Dynamika Pojazdu

Pakiet Adams Car pozwala zbudować i testować wirtualny prototyp pojazdu i jego podsystemów, zdefiniować różne scenariusze drogowe i badać parametry dynamiczne całego pojazdu jak i jego podsystemów.

W praktyce możemy sprawnie stworzyć wirtualnego bliźniaka pojazdu, wprowadzić np. różne modele amortyzatorów z odpowiednimi parametrami tłumienia, następnie dodać różne scenariusze jazdy jak np. jazda z dużą prędkością po ostrym łuku, wyboistej drogi z awaryjnym hamowaniem oraz sprawdzić czy pojazd nie utraci stateczności.

Adams Driveline

Ten pakiet dostarcza specjalistyczne narzędzia do modelowania komponentów całego układu przeniesienia napędu wraz z elementami zawieszenia (układy amortyzujące, układ sterowania, hamowania oraz cała karoseria samochodu).

Adams Car Real Time OS

Adams Car Real Time OS pozwala na badanie właściwości dynamicznych pojazdu oraz jego podsystemów w oparciu o dane wejściowe z kontrolera (np stanowisko z kierownicą i skrzynią biegów ) tzw. Hardware in the Loop lub dane wejściowe z zewnętrznego programu w postaci różnych scenariuszy – tzw. Software in the Loop.

Adam Car Real Time OS na bieżąco oblicza, wyświetla i zapisuje parametry dynamiczne elementów systemu.

Cosin Tools

Narzędzia od Cosin pozwalają na poszerzenie analizy typu kontakt opona-podłoże, analizę deformacji felgi czy też przypisanie podłożu cech podłoża grząskiego. MSC współpracuje z firmą Cosin bardzo blisko i wspólnie rozwija toolkity.