MSC Nastran


Oryginalny, najlepszy od ponad 50 lat standard w obliczeniach MES.

Czym jest Nastran ?

MSC Nastran to wielodyscyplinarne rozwiązanie do analizy MES wykorzystywane do przeprowadzania analizy statycznej, dynamicznej i termicznej w domenach liniowych i nieliniowych, uzupełnione o zautomatyzowaną optymalizację strukturalną i zaawansowane technologie wbudowanej analizy zmęczeniowej.


Dlaczego akurat Nastran od MSC Software?

Nastran od MSC Software jest oryginalną - pierwotną ciągle mocno rozwijaną wersją potężnego silnika obliczeniowego do obliczeń strukturalnych, który powstał na zlecenie amerykańskiej agencji kosmicznej NASA przy współpracy z firmą, dzisiaj znana jako MSC Software.

Dzięki temu że firma MSC tworzyła Nastrana od podstaw ma kompetencję i wiedzę do najpełniejszego rozwijania możliwości Nastrana.

Krótka historia

Program Nastran (NASA Structural Analysis) powstał na zlecenie rządu amerykańskiego w związku z rozwojem programów podboju kosmosu.  Tak przy współpracy amerykańskiej agencji kosmicznej NASA i firmie MacNeal-Schwendler Corporation - dzisiaj znanej jako MSC Software - powstał pierwszy na świecie program do obliczeń MES.

Certyfikowane rozwiązania

Nastran od firmy MSC Software od wielu lat jest uznanym oprogramowaniem do symulacji i obliczeń strukturalnych. W wielu branżach stał się niekwestionowanym standardem obliczeniowym.

Jest certyfikowanym narzędziem m.in. dla branży kosmicznej, lotniczej, motoryzacyjnej i kolejowej.  MSC Nastran wyznacza standardy m.in  dla certyfikatów europejskiej agencji kosmicznej ESA, francuskieego Bureau Veritas Certification


msc-nastran-strukturalnemsc-nastran-motoryzacjamsc-nastran-turbinamsc-nastran-optymalizacjanastran_wingnastran trucknastran aeronastran automotive
Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji
Karol Wesołowski

Karol Wesołowski

Software Business Development Manager

+48 694 781 281
kwesolowski@ec-e.pl
Justyna Szczudło

Justyna Szczudło

Software Business Development Specialist

+48 606 898 582
jszczudlo@ec-e.pl